Domov > Novinky > Obsah

AFL kolo 5 prípravky a náhľad - deväť obrovských hier v obchode cez víkend ANZAC

Apr 24, 2017
Kolo 5 sezóny AFL sa formuje ako ďalšia krása s deviatimi zápasmi natiahnutými počas piatich dní a začína s prístavom Port Adelaide a Carlton v piatok večer 21. apríla.  
Po upustení od svojich predchádzajúcich dvoch zápasov sa bude Power usilovať o to, aby sa ich sezóna vrátila späť, keď budú hostiť Blues na Adelaide Oval a hrali sa tak silným favoritom pre konflikt, ktorý prebieha v 7.50pm AEST.
Strana Kena Hinkleyho prekvapila mnohých svojou skorou sezónou, keď vyhrali prvé dve zápasy predtým, ako boli v posledných dvoch týždňoch prekonané Adelaide a GWS.
Boli postúpené ako favorizované za CrownBet vo výške $ 1,16 a očakáva sa, že prekonajú Brendan Bolton-trénovú Carltonovu stranu, ktorá po prvých štyroch týždňoch sedí s výhrou 1-3 výhry.
V sobotu sú v obchode štyri hry a akcia prebieha v čase 1.45PM, keď západní buldogovia na Brisbane Lions na Etihad Stadium.
Bulldogovia si v piatok vyhrajú vzrušujúci trojbodový výhru nad Severným Melbourne a očakáva sa, že budú mať ďalšie víťazstvo, tentokrát proti Lions, ktoré sa v 3. kole nezúčastnili na Richmonde.
Po tomto stretnutí sa akcia vedie na sever pre to, čo by malo byť zaujímavá hra na štadióne Metricon, kde Gold Coast Suns prevezme Adelaide Crows.
Po dvoch vynikajúcich týždňoch Slnko nemá šancu proti Vrámom, ktoré sú súčasnou vlajkovou loďou po tom, ako zatiaľ vďaka impozantnému víťazstvu získali všetky štyri svoje zápasy.
V sobotu večer sú dve súťažné strany v Sydney; Sydney a GWS to idú na SCG. Obrovia majú svoju ruku na svojich súperiach posledných párkrát, keď sa stretli a vystupujú ako fanúšikov 1,50 dolárov proti labutí, ktorí sa ešte do roku 2017 zaregistrujú.
Ďalšia strana, ktorá zostáva bez víťazstva v tomto roku, je North Melbourne a klokaníci sa zúčastňujú druhej sobotňajšej hry, keď cestujú do Perthu, aby si vzali Fremantle.
Roos je však zatiaľ veľmi konkurencieschopný a nešťastne neunikol s bodmi proti minuloročným premiérom, západným bulldogom v 4. kole. To by malo byť úzke.
V nedeľu sú dve hry a St Kilda, ktorá hostí Geelong mačky na Etihad Stadium, zatiaľ čo v meste na MCG, Hawthorn čelia ich bojovníci z 2015 Grand Finále, západné pobrežie Eagles.
Akcia sa vracia do MCG v pondelok večer, keď Richmond hrá Melbourne v konflikte s ANZAC Eve. Tigre sa od roku 1995 presadili na najlepšiu sezónu a zameriavajú sa na to, aby bolo päť z piatich proti démonom, ktoré upustili od posledných dvoch a musia zostať v kontakte.
V utorok futbalový svet vzdá poctu ANZACu s tým, čo je vždy jedným z najdôležitejších vrcholov futbalového kalendára, keď Essendon Bombers prevezmú Collingwood v tradičnom obchodnom dome ANZAC Day.
Verzia 2017 tvorí rovný konflikt medzi oboma stranami. Collingwood je pod čerpadlom po tom, ako odišiel zo stretnutia 4. kola do St Kildy, ale napriek tomu, že v tomto roku vyhralo o jednu menej ako Bomberovci, boli Piesy zverejnené ako mierne obľúbené.